Nabídka příměstského táboru Veselá věda Kunštát

28. 2. 2019 Aktuality

Vážená paní, vážený pane,

letos nově pořádá nezisková organizace Veselá věda příměstský tábor. Budeme vděčni za rozšíření této informace mezi rodiče a děti např. zveřejnění na webových stránkách či vyvěšení letáku na veřejném místě.

Tábor je určen pro malé badatele od 5ti do 12ti let, kteří rádi prozkoumávají zákonitosti ze světa přírodních věd. Věnujeme se jednoduchým, věku dětí přizpůsobeným pokusům z oblasti chemie, biologie i fyziky.

S jakými tématy pracovaly děti v minulých letech? Například při zkoumání vody jsme měřili nejen pH a určovali tvrdost, ale také zkoumali, kteří živočichové v okolí vody žijí a stavěli vodní mlýnky, abychom si vyzkoušeli sílu, jakou voda má i způsoby, jak ji využít v náš prospěch. Při práci s rostlinami si děti založily herbář, vyráběly léčivou mast i tinkturu, barvily látky rostlinnými barvivy. Letos je pro ně nachystán neméně zajímavý program.

Kromě pokusů, které provádíme uvnitř i v terénu je čas i na hry, odpočinek, prostě užívání léta a prázdnin.

Tábory pořádáme v řadě měst po celé ČR, konkrétní termín pro tábor ve vašem městě je uveřejněn na webových stránkách www.veselaveda.cz.

Karneval ve školce - KLAUNIÁDA

20. 2. 2019 Aktuality | Fotografie: Karneval ve školce - KLAUNIÁDA

Karneval ve školce - KLAUNIÁDA

Skotačení s Verčou